UCPM (EU)
Täiemahulised õppused
Üldeesmärk on parandada tsiviilkaitse valmisolekut ja reageerimist igasugustele katastroofidele liikmesriikides/osalevates mehhanismi riikides, pakkudes testimiskeskkonda ja õppimisvõimalust kõigile tsiviilkaitse abimeetmetes osalevatele osapooltele: täiemahuline õppus. Õppuste stsenaarium peaks põhinema riskihinnangutel, sealhulgas äärmuslikel ilmastikutingimustel, metsatulekahjudel, üleujutustel, maavärinatel, tsunamidel, tööstuslikel riskidel, kriitilise infrastruktuuri häiretel, mere saastumisel, epideemiatel/terviseriskidel, CBRN-il ja multisektoriaalsetel hädaolukordadel. Julgustatakse käsitlema valdkonnaüleseid teemasid, nagu sugu, vanus, puuetega inimesed, inimõigused, keskkonna jätkusuutlikkus, rohelised majandustavad, digitaliseerimine, infrastruktuuri vastupanuvõime ja kultuuripärandi kaitse.
JTM (EU)
PSLF-PROJECTS
See toetus toetab projekte, mis käsitlevad tõsiseid sotsiaalseid, majanduslikke ja keskkonnaalaseid väljakutseid, mis tulenevad ELi 2030. aasta kliima- ja energiaeesmärkide ning ELi kliimaneutraalsuse eesmärgi saavutamisest aastaks 2050. Keskendutakse jätkusuutlikele investeeringutele taastuvenergiasse, rohelisse liikuvusse, digitaliseerimisse, keskkonnataristusse, ringmajandusse, maa taastamisse ja sotsiaalsesse taristusse, muu hulgas.
JTM (EU)
PSLF-LOAN SCHEMES
See toetus on suunatud projektidele, mis on seotud raamlaenuga, et lahendada tõsiseid sotsiaalseid, majanduslikke ja keskkonnaalaseid väljakutseid, mis tulenevad ELi 2030. aasta kliima- ja energiaeesmärkide ning 2050. aasta kliimaneutraalsuse eesmärgi saavutamisest. Projektid võivad hõlmata investeeringuid taastuvenergiasse, rohelisse liikuvusse, jätkusuutlikku taristusse ja muudesse algatustesse, mis on kooskõlas heakskiidetud territoriaalsete õiglase ülemineku plaanidega.
European Solidarity Corps (EU)
Kvaliteedimärk humanitaarabi jaoks - Täielik protseduur
Humanitaarabi vabatahtlike kvaliteedimärk tõendab, et organisatsioon on võimeline läbi viima kvaliteetseid solidaarsustegevusi vastavalt tegevuse „Euroopa vabatahtlik humanitaarabikorpus“ põhimõtetele, eesmärkidele ja nõuetele. Selle kvaliteedimärgi saamine on eeltingimus osalemiseks ainult humanitaarabi operatsioone toetavates vabatahtlike tegevustes.
PPPA (EU)
Ettevalmistustööd nõustamisstruktuuride loomiseks mobiilse rändtööjõu toetamiseks
Selle taotlusvooru üldeesmärk on aidata kaasa EPSR-i põhimõtete rakendamisele kolmandate riikide kodanike lähetamise ja ajutise piiriülese liikuvuse valdkonnas. Tegevuse eesmärk on uurida mobiilse rändtööjõu olukorda, hinnata olemasolevaid nõustamisstruktuure ning toetada ametiühingutega seotud rahvusvahelise nõustamisvõrgustiku loomist lühiajalistele mobiilsetele rändtöötajatele vähemalt seitsmes riigis. Samuti koostatakse soovitused Euroopa nõustamisvõrgustiku pikaajalise rahastamise ettevalmistamiseks.
I3 (EU)
Innovatsiooniinvesteeringud Strand 1 - MANU
See toetus keskendub uute või täiustatud toodete, protsesside või teenuste tarnimise parandamisele tootmissektoris. See toetab piirkondadevahelisi innovatsiooniinvesteeringuid uute või täiustatud tootmislahenduste, digitaliseerimise ja keskkonnasäästliku tootmise kasutuselevõtuks.
SOCPL (EU)
Toetus sotsiaaldialoogile
See toetus on suunatud sotsiaaldialoogi edendamisele tööstusharude ja sektorite tasandil, Euroopa sotsiaaldialoogi arendamisele ning sotsiaalpartnerite organisatsioonide suutlikkuse suurendamisele ja tugevdamisele (nii liikmesriikides kui ka kandidaatriikides). Peamised oodatavad tulemused hõlmavad Euroopa sotsiaaldialoogi teadlikkuse suurendamist, Euroopa sotsiaaldialoogi arendamist sektorite ja tööstusharude tasandil ning sotsiaalpartnerite suutlikkuse parandamist, sealhulgas kandidaatriikides. Need jõupingutused on kooskõlas Euroopa sotsiaalõiguste samba 8. põhimõttega, mis rõhutab 'Sotsiaaldialoogi ja töötajate kaasamist.'
I3 (EU)
Piirkondadevahelised innovatsiooniinvesteeringud, 2a haru
Toetus on suunatud rahalise ja nõustamistoetuse pakkumisele piirkondadevahelistele innovatsiooniinvesteeringutele jagatud ja täiendavates nutika spetsialiseerumise valdkondades Euroopa väärtusahelate raames. Keskendutakse digitaalsele üleminekule, rohepöördele ja nutikale tootmisele, et edendada innovatsiooni levikut, parandada konkurentsivõimet ja luua jätkusuutlikku kasvu.
PPPA (EU)
Innovatiivsed kokkupandavad antennid
Toetus on suunatud uute kokkupandavate antennitehnoloogiate arendamisele satelliitide jaoks, keskendudes jätkusuutlikkusele, kulude vähendamisele ja EL-i suveräänsusele kosmosetehnoloogias. See hõlmab uurimistööd tootmise, orbiidil taaskasutamise ja uuenduslike disainikontseptsioonide kohta suurte kokkupandavate antennide jaoks.